Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

Siti slavio u Londonu, ”revanš” u nedjelju na Etihadu

Siti sada na drugom mjestu iz 17 mečeva ima 39 bodova, pet manje od Arsenala

Fudbaleri Mančester sitija slavili su u meču 19. kola Premijer lige na gostovanju Čelsiju pobjedu minimalnim rezultatom (1:0).

Za Čelsi su pehovi krenuli već na startu. U petom minutu je zbog povrede zamijenjen Rahim Sterling, a u 22. je put svlačionice iz istog razloga krenuo i Kristijan Pulišić.

Prvo poluvrijeme praktično bez šansi i prilično nezanimljivo, posebno ako se uzme koja su dva tima bila na terenu.

A onda su izmjene koje je napravio Gvardiola nakon sat vremena donijele prevagu gostima.

Džek Griliš je bio asistent, a Rijad Marez strijelac. Igrao se 63. minut, a oba igrača na terenu su bila manje od tri minuta u tom momentu.

Gvardiola je napravio dvije izmjene već na poluvremenu – zanimljiva statistika kaže da je to uradio prvi put posla dvije godine.

Siti sada na drugom mjestu iz 17 mečeva ima 39 bodova, pet manje od Arsenala. Čelsi je deseti sa 25 iz istog broja mečeva.

Isti rivali sastaće se ponovo u nedjelju, 8. januara, od 17.30 samo u Mančesteru i u okviru FA Kupa.