Četvrtak, 9 Maja, 2024

SC Derbi dobio još jednu neizvjesnu završnicu, Podgorica prati

''Studenti'' su preživjeli još jednu dramatičnu utakmicu pošto su u Bijelom Polju slavili 75:73

Košarkaši SC Derbija ostvarili su novu pobjedu u I A MCKL, a radovala se trijumfu i Podgorica.

“Studenti” su preživjeli još jednu dramatičnu utakmicu pošto su u Bijelom Polju slavili 75:73.

SC Derbi je vodio praktično čitav meč, imao poslije serije 8:0 i maksimalnih 17 poena viška – 38:21. Poslije 30 minuta bilo je 16 razlike 67:51, a onda se ipak Jedinstvo vratilo.

Bjelopoljci su posljednju četvrtinu otvorili serijom 10:0 i time najavili neizvjesnu završnicu.

Na dva minuta prije kraja poenima Maida Čičića su poravnali na 73:73, a presudio je Nikola Pavličević.

Zoran Vučeljić je bio najefikasniji u pobjedničkom timu sa 16 poena, 13 je ubacio Andrija Slavković, po 12 Boris Tišma i Pavličević, 10 Viktor Vujisić.

Kod Jedinstva 18 poena Elvisa Čekića, 15 Marka Mijovića, 13 Nenada Vukovića.

SC Derbi ima svih pet pobjeda, a Jedinstvo 1950 je ostvarilo dvije uz pet poraza.

Podgorica je četvrtu pobjedu ostvarila protiv Primorja 1945 79:70.

Rutinski je tim Nebojše Bogavca stigao do pobjede, vodio preko 38 minuta, a u posljednjoj četvrtini imao i maksimalnih 17 poena prednosti – 78:61.

14 poena za pobjednike ubacio je OGnjen Čarapić i to bez promašaja, 13 poena dodao je Andrej Vulević, po 11 Zoran Paunović i Aleksandar Langović.

Kod gostiju 19 poena Dragana Bjeletića, po 15 Goran Bulatović i Veselin Kovačević.

Primorje ima skor 2-3.