Šangaj: Medvedev preko Cicipasa do novog finala

Sjajnu sezonu Danil Medvedev nastavio je plasmanom u finale Mastersa u Šangaju.

foto Arhiva

U duelu budućih zvijezda bijelog sporta, ruski teniser savladao je Stefanosa Cicipasa sa 2:0, po setovima 7:6, 7:5.

Mladi Grk je svoju šansu propustio u prvom setu. Kod rezultata 4:4 imao je tri vezane brejk lopte, nije ih iskoristio, da bi potom u taj brejku Medvedev sa 7:5 došao do prednosti u meču.

Ranim brejkom, već u trećem gemu drugog seta Rus je došao do prednosti, ali je Cicipas uhvatio posljednji voz i brejkom za 5:5 se vratio u meč.

Potom je popustio na servisu, dozvolio novi brejk, da bi potom Medvedev bez greške odservirao i došao do trijumfa.

Šampion Sinsinatija će u finalu igrati sa pobjednikom meča Saša Zverev – Mateo Beretini.

Njemac i Italijan će snage odmjeriti od 14 sati.