Subota, 27 Aprila, 2024

Remi pionira Crne Gore i Rumunije

Golovima Miloša Šekularca u 4. i Petra Rešetara u 9. minutu, naši pioniri su materijalizovali bolju igru. Ipak, u finišu meča Luka Vaduva i Matej Tikala spriječili su poraz svoje ekipe.

Iako je imala dva gola prednosti i vodila do samog finiša, pionirska reprezentacija Crne Gore remizirala je u prijateljskom duelu sa Rumunijom – 2:2.

“Dobro smo otvorili meč, sa dva brza gola. Dječaci su prikazali dosta dobru igru u polju, izlazili visoko u presing na polovinu protivnika. Takvu igru ispratio je i rezultat, tako da prvim poluvremenom mogu biti itekako zadovoljan. U nastavku sam uvidio sam da su neki igrači imali veliku potrošnju, samim tim reagovao sa nekoliko izmjena kako bih osvježio ekipu. Nažalost, to nam nije donijelo dobru igru, a dva gola primili smo nakon loših reakcija. Poslije odličnog prvog poluvremena, morali smo odigrati bolje u drugom sa svim izmjenama. Na kraju je šteta što smo ispustili prednost od 2:0 protiv odlične ekipe Rumunije, ali svakako čestitke momcima, pogotovo na prvom poluvremenu”, kazao je selektor Minja Ljumović.

Drugi prijateljski duel Crne Gore i Rumunije igra se u četvrtak, sa početkom u 12 časova na Trening kampu FK Budućnost.

CRNA GORA – RUMUNIJA 2:2

Podgorica – Trening kamp FK Budućnost. Sudija: Davor Božović (Crna Gora). Strijelci:
1:0. Šekularac 4, 2:0. Rešetar 9, 2:1. Luka Vaduva 64, 2:2. Matej Tikala 70. Žuti kartoni:
Radomirović, Vujović, Bulatović (Crna Gora)

Crna Gora: Danilo Koljčević, Petar Radomirović (od 75. Luka Kuzmanović), Luka Marković, Matija Rakčević (od 75. Mateja Sekulić), Andrej Kumburović, Lazar Popović (od 75. Blagoje Uzunovski), Mark Đokaj (od 54. Mihailo Marković (od 75. Aleksa Đurišić)), Petar Rešetar (od 75. Lazar Grbović), Vuk Jovović (od 47. Luka Vušurović), Petar Vujović (od 54. Andrej Bulatović), Miloš Šekularac (od 54. Petar Begović).
Selektor: Minja Ljumović.

Rumunija: Tudor Koza, Edvard Neamcu (od 41. Antonio Tentjuk), Alesio Pambuka (od 70. Dejan Geana), Andrej Duca, Andrej Dankus (od 56. Dragoš Kiralji), Robert Ploskar (od 70. Aleksandru Maksim), Aleksandru Gonkear (od 41. Kozmin Matej), Denis Muntean (od 32. Aleksandru Miloju), Kozmin Mihaj (od 56. Matej Tikala), Gabrijel Sanda, Samuel Fuleki (od 56. Luka Vaduva).
Selektor: Viktor Ene.