Realu Superkup Španije

Meč je obilježio Vinisijus Žunior, koji je protiv Barselone postigao het-trik već u prvom poluvremenu.

Real Madrid je osvajač Superkupa Španije, pošto je u meču za trofej u Rijadum savladao prošlogodišnjeg pobjednika Barselonu sa 4:1.

Pobjednik je praktično odlučen u prvih 10. minuta golovima Vinisijus Žuniora koji je dva puta pogodio mrežu Barselone i donio svom timu veliku prednost.

Vinicujus je Real doveo u prednost u sedmom minutu, a tri minuta kasnije duplirao prednost svog tima.

Robert Levandovski je u 33. minutu vratio nadu Barseloni kada je smanji na 2:1, ali su do kraja utakmice 13. trofej Realu donijeli Vinisijus golom iz penala u 39. minutu i Rodrigo, koji je u 64. postavio konačnih 4:1.