Četvrtak, 9 Maja, 2024

Real isprašio Crvenu zvezdu u Štark areni

Mardiđani su večeras u Beogradu pobijedili Crvenu zvezdu sa 58:72 (20:20, 14:25, 11:16, 13:11) i sada nakon 15 kola imaju samo jedan poraz.

Samo na početku utakmice, do vođstva 14:6 Crvena zvezda je pokazala zube evropskom šampionu, ali je sve nakon toga bilo u znaku Reala.

Mardiđani su večeras u Beogradu pobijedili Crvenu zvezdu sa 58:72 (20:20, 14:25, 11:16, 13:11) i sada nakon 15 kola imaju samo jedan poraz, Beograđani samo pet pobjeda.

Crvena zvezda je mogla da izgubio i ubjedljivije, pošto je Real tri i po minuta prije kraja imao 19 poena prednosti (70:51), ali u završnici odigrao opušteno tako da je domaćin samo ublažio poraz.

U Crvenoj zvezdi su večeras mnogo očekivali od Rokasa Gedraitisa, a on se nije vidio na terenu na kojem je proveo 17 minuta i ostao bez poena, bukvalno skrivajući se od lopte, jer je na koš Reala šutnuo tri puta i sva tri puta promašio.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bili su Miloš Teodosić i Luka Mitrović sa po 14 poena. Teodosić je 12 ubacio u prvom poluvremenu, a u drugom  je i on više na klupi i nije dao očekivan doprinos.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Mario Hezonja, koji je ubacio 17 poena, a imao je i deset skokova, sve u odbrani.