Radonjićev Bajern na korak od titule, Lučić trojkom donio pobjedu

Devin Buker je bio najefikasniji sa 16 poena, Derek Vilijams je upisao 12, Peteri Koponen 11, a Leon Radošević i Nihad Đedović po 10. Lučić je meč završio sa osam poena (1/1 za dva, 1/4 za tri, 3/4 slobodna bacanja), uz skok za 23 minuta

Košarkaši Bajerna iz Minhena savladali su Albu u Berlinu 82:77 i poveli u finalnoj seriji njemačkog plej-ofa sa 2:0 u pobjedama.

Ekipa iz Bavarske će 23. juna pred svojim navijačima imati prvu priliku da odbrani titulu i peti put u istoriji postane šampion Bundeslige.

Izabranici Dejana Radonjića su zaostajali i 11 poena, za Albom, ali kako je meč odmicao bivali su sve bolji i stizali razliku protivnika.

U finišu Bjaern je zaigrao znatno bolje i imao čak i 12 poena viška, a Alba je serijom 9:0 uspjela da zaprijeti i na nešto manje od tri minuta prije kraja trojkom Nilsa Gifaja smanji na 73:72.

Radonjić je tražio tajm-aut posle koga su Bavarci uzvratili serijom 5:0, uz ključnu trojku Vladimira Lučića na asistenciju Stefana Jovića za 78:72 minut i 35 sekundi prije kraja. Sedamnaestogodišnji Franc Vagner je trojkom 13 sekundi prije kraja (77:78) vratio nadu ekipi iz Berlina, ali je Peteri Koponen oba puta pogodio sa penala, a Martin Hermanson nije bio precizan za tri i eventualan produžetak.

Tačku na meč stavio je Lučić sa penala 82:77.

U domaćoj ekipi po 14 poena potigli su Vagner i Rokas Gedraitis, a Lendri Noko 10, uz 11 skokova.