Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Prašović i Čemberlejn izmjereni pred sjutrašnji okršaj za IBF titulu

Kao što propozicije nalažu, dan prije bokserskog spektakla se vrši zvanično mjerenje kilaže oba boksera. Na zvaničnom mjerenju Dilan je imao 90,71kg (200lb), dok je njegov protivnik bio 220 grama lakši i imao je 90,49kg (199,5lb)

Prašović, Foto: Printscreen/YouTube

Crnogorski bokser Dilan Prašović boriće se sjutra u južnom Londonu protiv Isaka Čembrlejna za upražnjenu internacionalnu titulu u kruzer kategoriji, u verziji IBF.

Kao što propozicije nalažu, dan prije bokserskog spektakla se vrši zvanično mjerenje kilaže oba boksera.

Na zvaničnom mjerenju Dilan je imao 90,71kg (200lb), dok je njegov protivnik bio 220 grama lakši i imao je 90,49kg (199,5lb).

Po završetku mjerenja oba boksera su se tradicionalno sučeljili, a Prašović je uz prepoznatljiv osmijeh gledao u svog protivnika.

Čembrlejn u dosadašnjoj profesionalnoj karijeri, kao i Prašović, ima samo jedan poraz, od Lorensa Okolija 2018. godine.

Okoli je 25. septembra pobjedio Prašovića u meču za Svjetsku titulu u kruzer kategoriji.

Meč je planiran da traje 12 rundi, a pobjednik tog meča ima izgledne šanse da u nastavku karijere napadne svjetski tron.

Borba Prašovića i Čemberlejna je projektovana kao glavni meč večeri, dok će se u uvodnoj borbi, boriti do sada neporaženi Aron Mekkin iz Irske protiv Meksikanca Karlosa Galjega.

Najavljeno je da će u okviru manifestacije u Nacionalnom sportskom centru u Kristal Palasu biti održano 11 borbi.

Zvanično mjerenje Prašovića i Čemberlejna možete pogledati od 41:30 minuta u sljedećem video klipu: