Četvrtak, 9 Maja, 2024

Portugal u finalu Lige nacija, Ronaldov šou protiv Švajcaraca (VIDEO)

Finale je u nedjelju, a Portugalija čeka pobjednika između Francuske i Engleske

Fudbalska reprezentacija Portugalije pobijedila je u Portu selekciju Švajcarske 3:1 (1:0) “het trikom” Kristijana Ronalda za finale Lige nacija.

Napadač Juventusa praktično je sam odveo ekipu da se bori za prvi trofej novog takmičenja, prvo je pogodio iz slobodnog udarca u 25. minutu, a onda u samom finišu, u 88. i 90, sa dva majstorska udarca donio trijumf domaćinu.

Duel na stadionu Dragao umalo je ostao u sjenci odluke sudije Feliksa Briha, koji je kod penala za Švajcarsku u 55. minutu prethodno svirao penal za Portugaliju, odnosno situaciju par minuta ranije putem VAR-a preinačio u korist “sajdžija” i tako omogućio Rikardu Rodrigezu da izjednači.

Finale je u nedjelju, a Portugalija čeka pobjednika između Francuske i Engleske.