Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Pobjede Uniona i Volfsburga, remi Dortmunda

Fudbaleri Union Berlina pobijedili su danas na gostujućem terenu Darmštat sa 4:1, u utakmici drugog kola Bundeslige i preuzeli prvo mjesto na tabeli.

Union je poveo u četvrtom minutu golom Rubena Gosensa, a izjednačio je Marvin Melem u 24. minutu. Novu prednost Unionu donio je Gosens u 34. minutu, a pet minuta kasnije strijelac je bio i njegov saigrač Kevin Berens.

Konačan rezultat postavio je Danilo Duhi u 65. minutu.

Union je prvi na tabeli sa šest bodova, a Darmštat je pretposljednji bez bodova.

Fudbaleri Volfsburga su do druge pobjede u ligi došli na gostujućem terenu protiv Kelna 2:1.

Keln je poveo golom Luke Valdšmita u 55. minutu, a pobjedu gostima doneo je dvostruki strijelac Jonas Vind, koji je golove postigao u 62. i 73. minutu.

Volfsburg je drugi na tabeli sa šest bodova, a Keln bez bodova zauzima 14. mjesto.

Bohum je na svom terenu odigrao neriješeno 1:1 protiv Borusije iz Dortmunda.

Domaći su poveli golom Kevina Štogera u 13. minutu, a bod Dortmundu obezbijedio je Donijel Malen pogotkom u 56.

Dortmund na četvrtom mjestu ima četiri boda, a Bohum na 13. mjestu ima bod.

U ostalim utakmicama Frajburg je na svom terenu pobijedio Verder iz Bremena sa 1:0, a Hofenhajm je na gostujućem terenu pobijedio novajliju u ligi Hajdenhajm sa 3:2.

Kasnije igraju Borusija Menhengladbah – Bajer Leverkuzen.