Srijeda, 8 Maja, 2024

Pobjeda za rođendan: Razigrana Budućnost osvojila Dortmund

Plave su upisale drugi trijumf ove sezone i potreban im je bod u posljednjoj rundi protiv Podravke na svom terenu, da izbjegnu najslabiju poziciju u grupi

Rukometašice Budućnosti pobijedile su u Dortmundu Borusiju 34:30, u pretposljednjem kolu grupne faze Lige šampiona.

”Plave” su upisale drugi trijumf ove sezone i potreban im je bod u posljednjoj rundi protiv Podravke na svom terenu, da izbjegnu najslabiju poziciju u grupi.

Izabranice Bojane Popović odigrale su danas u Njemačkoj najbolji meč u gostima ove sezone i na najljepši način proslavile 73. rođendan kluba.

Iako je Borusija vodila tokom većeg dijela prvog poluvremenu, a i u nastavku imala tri gola prednosti, nisu se predavale mlade djevojke iz Podgorice.

Iz svih oružja bombardovale su mrežu Borusije, pa su došle do četiri gola prednosti u završnici i prelomile utakmicu.

Valerija Maslova dala je 10, Nikolina Vukčević sedam, a Matea Pletikosić i Ivona Pletikosić po šest golova.

Atingre je upisala osam odbrana, a naročito je blistala u drugom dijelu susreta.

U posljednjem kolu Budućnost će dočekati Podravku.