Pobjeda mladih vaterpolista nad Hrvatskom

Naša U 17 vaterpolo reprezentacija pobijedila je Hrvatsku 15:13 (5:1, 3:4, 4:6, 3:2) u drugom kolu Evropskog prvenstva, koje se igra u Manisi (Turska).

Odlična reakcija tima Miodraga Mirovića nakon jučerašnjeg poraza na startu od Mađarske (11:6).

„Ajkule“ su odigrale briljantnu prvu četvrtinu, pet različitih strijelaca postiglo je pet golova, nakon osam minuta bilo je 5:1.

Naš tim je čuvao prednost do posljednje četvrtine, kada je Hrvatska izjednačila na 12:12.

Ivan Marković je tada sa dva gola ponovo donio Crnoj Gori prednost, tačku na meč stavio Danilo Supar za 15:13, minut i po prije kraja.

Ivan Marković je upisao četiri pogotka, Danilo Stupar i Strahinja Gojković po tri, Tadija Matijašević dva, a Srđan Janović, Radivoj Radanović i Tim Perov po jedan.

Crna Gora sjutra (srijeda) od 12 i 30 igra protiv Španije.