Partizan sve prosuo za tri minuta, Real neumoljiv u “Areni”

Nakon ubjedljivog poraza od Reala 76:88 (13:13, 18:20, 23:35, 20:20) Partizan je ponovo zakomplikovao sebi situaciju u borbi i za 10. mjesto, pošto tri kola prije kraja identičan učinak na diobi od 9. do 11. mjesta imaju još Valensija i Efes.

Igrao je Partizan odlično protiv najbolje evropske ekipe Reala iz Madrida 27 minuta, a onda sve prosuo za svega tri minuta igre i od vođstva 54:52 za čas se stiglo do nedostiđnih 54:68.

Serija 16:0 evropskog šampiona stavila je tačku na nade Partizana i njegovih navijača u prepunoj “Štark Areni” da se može do 15 pobjede u sezoni u Evroligi i u nekim kombinacijama za devetu, čak i osmu poziciju pred plej-in.

Do tog trenutka vodila se velika borba, što najbolje svjedoči podatak da su se ekipe čak 18 puta smjenjivale u vođstvu.

Umjestio toga, nakon ubjedljivog poraza od Reala 76:88 (13:13, 18:20, 23:35, 22:20) Partizan je ponovo zakomplikovao sebi situaciju u borbi i za to 10. mjesto, pošto tri kola prije kraja identičan učinak na diobi od devetog do 11. mjesta imaju još Valensija i Efes.

U prvom poluvremenu Partizan je odigrao sjajno u odbrani, ali je u trećoj četvrtini sve palo u vodu i crno-bijeli su za samo 10 minuta primili više poena nego u prvom poluvremenu.

Još jednom je katastrofalan meč odigrao kapiten Kevin Panter, koji ove sezone djeluje kao izgubljen i veoma negativno utiče svojom igrom na ekipu. Njegovi odabiri šuteva su katastrofalni i pogubni po tim. Do samog finiša utakmice, imao je samo pet poena i šut iz igre 2/11, odnosno 0/5 za tri. U završnici utakmice Panter je pogodio nekoliko napada i utakmicu završio sa 16 poena, ali ga u najvažnijim trenucima meča nije bilo nigdje.

Najzaslužniji za trijumf Reala bio je Mario Hezonja koji je ubacio 25 poena, a imao je fantastičan šut za tri poena, pošto je pogodio pet od šest pokušaja. On je imao i šest skokova i četiri asistencije za indeks korisnosti 33.