Partizan prvi finalista Superkupa u Podgorici

Predvođeni Aleksom Avramovćem, koji je prvi put igrao nakon Svjetskog prvenstva, košarkaši Partizana lako su savladali šampiona BiH sa 91:84 (27:13, 24:18, 29:29, 11:24 ), pa će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Budućnost Voli - SC Derbi.

Košarkaši Partizana obezbijedili su plasman u finale Superkupa Admiralbet ABA lige, pošto su večeras u SC “Morača” pobijedili ekipu Igokee.

Predvođeni Aleksom Avramovćem, koji je prvi put igrao nakon Svjetskog prvenstva, košarkaši Partizana su savladali šampiona BiH sa 91:84 (27:13, 24:18, 29:29, 11:24), pa će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Budućnost Voli – SC Derbi.

Partizan je pobjedu obezbijedio već u prvoj četvrtini kada je stekao 14 poena prednosti, a u tom periodu raspucani su bili PJ Dozer, kapiten Kevin Panter i Frenk Kaminski, koji su bili najzaslužniji za stečenu prednost.

U nastavku utakmice košarkaši Partizana su sa pola snage odrađivali posao, da bi u posljednjoj četvrtini zaigrali i pomalo neozbiljno i neodgovorno u napadu, pa je Igokea serijom 10:0 stigla do obećavajućih 80:70, na 5.30 minuta prije kraja.

Željko Obradović je tada uzeo tajm-aut, a Alen Smailagić trojkom potom pogođenim bacanjima riješava

U drugom polufinalu igraće večeras od 21 čas Budućnost Voli – SC Derbi, a pobjednik tog duela boriće se za trofej Superkupa protiv Partizana.

U utakmicama za plasman od 5. do 8. mjesta Mega je pobijedila Cedevita Olimpiju sa 88:75, dok je Zadar savladao FMP sa 77:71.