Partizan Krki brojao do +40

Košarkaši Partizana pobijedili su kao gosti Krku sa 96:56 (16:11, 29:11, 23:20, 28:14) u drugom kolu Admiralbet Aba lige.

Partizan je bio na liječenju u Novom Mestu nakon poraza od Makabija na startu Evrolige i tamo Krki brojao do +40.

Nakon slabijih 15-tak minuta igre izabranici Željka Obradovića su u finišu poluvremena zaigrali kako umiju i za čas napravili veliku razliku i već do poluvremena riješili pitanje pobjednika, za već tada je bilo jasno nedostižnih 45:22.

Vrlo brzo početkom treće četvrtine Partizan je stigao i do +30, bilo je 54:24, ali je ankon toga uslijedilo opuštanje, pa je Krka na trenutke uspjevaa da održi “rezultatsku ravnotežu” u trećoj dionici utakmice.

Željko Obradović je ponovo u utakmici ABA lige pružio šansu svim igračima, a jedini Alen Smailagić nije uspio da se upiše u stijelce.

Večeras se u ABA ligi igra još jedna utakmica, a Crvena zvezda u derbiju kola dočekuje u Areni ekipu Cedevita Olimpije (19.45).