Olimpijada: Rišarlison nokautirao Njemačku za pola sata

Fudbaleri Brazila savladali su Njemačku rezultatom 4:2 u prvom kolu grupe D na Olimpijskim igrama.

“Selesao” je vodio 3:0 poslije prvih 45 minuta, a apsolutni heroj bio je napadač Evertona Rišarlison.

On je postigao het-trik za samo pola sata igre – postizao je pogotke u 7, 22. i 30. minutu.

Mogli su Brazilci da odu na pauzu sa četiri gola prednosti, ali je Kunja promašio penal u nadoknadi vremena u Jokohami.

U nastavku je Njemačka uzvratila preko Amirija, koji je šutirao, a golman Brazila Santoš očajno reagovao.

Njemačka je ostala sa desetoricom u 63. minutu, nakon drugog žutog kartona za Arnolda, međutim, to ih nije sputalo da stignu do još jednog gola.

Ovoga puta strelac je bio Ake, poslije asistencije Rauma.

Brazil je na ovoj utakmici imao više od pet stopostotnih šansi, koje je Florijan Miler branio, a u finišu su, ipak, strijepjeli.

Sve do nadoknade vremena i sjajne kontre, koju je realizovao Paulinjo i tako stavio tačku na meč, 4:2.

Brazil je ostvario prvu pobjedu na turniru i sada je na čelu tabele zajedno sa Obalom Slonovače, koja je nešto ranije pobijedila Saudijsku Arabiju 2:1.