Ponedjeljak, 20 Maja, 2024

Novljani poraženi od imenjaka u Splitu

Poslije pobjede u derbiju Jadran iz Splita ostao je jedinina ekipa u ligi sa maksimalnim učinkom i osamio se na prvom mjestu.

Vaterpolisti Jadrana poraženi su od imenjaka iz Splita u gostima 15:14 (3:4, 5:1, 6:3, 1:6), u regionalnoj Premijer ligi.

Tim Petra Radanovića je dobro otvorio meč, imao je i dva gola prednosti (4:2), ali je od sredine druge četvrtine domaćin preuzeo kontrolu i nakon 24 minuta igre vodio 14:8…

Kada je na startu četvrte četvrtine domaćin stigao do plus sedam (15:8), činilo se da je meč riješen. Ipak, crnogorski šampion je do kraja serijom 6:0 zaprijetio, ali nije bilo vremena za preokret.

Danilo Radović je sa pet golova bio najefikasniji u Jadranu, po dva puta su pogodili Dmitrij Holod, Lazar Vukićević i Martin Gardašević.

Kod domaćina, istakao se Jerko Marinić Kragić sa pet golova.