Subota, 27 Aprila, 2024

Novi poraz Crvene zvezde u Beogradu

Žalgiris je pobijedio nakon velike borbe u sve četiri četvrtine u dramatičnoj završnici sa 91:93 (22:23, 32:22, 20:23, 26:25).

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u “Štark areni” od Žalgirisa čak šesti put ove sezone u 13 odigranih utakmica u Evroligi.

Utakmica je odlučena 20 sekundi prije kraja kada je Jago doš Santoš pri rezultatu 89:90 udario neoprezno po glavi Edgarasa Ulanovasa, a sudije dosudile nesportsku ličnu grešku. Ulanovas je pogodio prvo slobodno bacanje, drugo promašio, ali je Žalgiris zadržao posjed.

Crvena zvezda nakon 16. poraza u 26. kolu Evrolige ima gotovo simbolične šanse da se domogne 10.mjesta i plej-ina, mada je na početku sezone najavljivan pohod na fajnal-for.

Najbolji u timu Crvene zvezde bio je Doš Santoš koji je postigao 21 poen, a imao je i 14 asistencija za indeks korisnosti 32. Po 15 poena postigli su Luka Mitrović i Nemanja Nedović. U timu Žalgirisa najefikasniji je bio Kenan Evans sa 25 poena.