Srijeda, 1 Maja, 2024

Najveći londonski derbi bez pobjednika

U preostalim mečevima najjače lige Liverpul je slavio rezultatom 3:1 protiv Vest Hema, Brajton je savladao Bornmutistim rezultatom, a fudbaleri Aston Vile su pobijedili Čelsi u Londonu.

Najveći derbi Londona završen je bez pobjednika – fudbaleri Arsenala i Totenhema odigrali su neriješeno (2:2) u šestom kolu Premijer lige.

Fudbaleri Liverpula upisali su pobjedu protiv Vest Hema na svom terenu (3:1).

Salah je u 16. minutu donio prednost Liverpulu nakon uspješno realizovanog jedanaesterca.

Vest Hem nakon sporne situacije u kojoj sudija nije dosudio penal pravi novu šansu i dolazi do izjednačenja u 42. minutu.

Nakon centaršuta Boen se odlično snašao i smjestio loptu u mrežu Alisona.

U drugom poluvremenu ponovno vođstvo Liverpulu donosi Nunez u 60. minutu.

Mek Alister je poslao odličnu loptu preko odbrane Vest Hema koju je Nunez smjestio u mrežu.

Konačan rezultat postavlja Žota u 85. minutu.

Na meču Arsenala i Totenhema pala su četiri gola i meč je završen bez pobjednika (2:2).

Arsenal je poveo autogolom Gabrijel Romera u 26. minutu igre.

Izjednačenje donosi Son golom u 42. minutu i neriješenim rezultatom odlazi se na poluvrijeme.

Saka u 54. minutu realizuje penal i vraća vođstvo ali samo minut kasnije Son pogađa i izjednačuje rezultat.

Meč između Čelsija i Aston Vile završen je pobjedom gostujućeg tima 0:1.

Malo Gusto, desni bek Čelsija, u 58 minutu dobija direktan crveni karton.

Do gola Aston Vila stiže u 73, minutu.

Nakon loše reakcije Silve na sredini terena, Aston Vila je napravila kontru koju je odlično realizovao Vokins.

Brajton je bez problema savladao Bornmut rezultatom 3:1.

Bornmut je poveo golom u u 25. minutu ali je Kerkez autogolom donio izjednačenje Brajtonu.

Pitanje pobjednika riješio je Mitoma golovima u 46. i 77. minutu.