Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Mornar više nije “fenjeraš”, Luković donio pobjedu

Junak pobjede Mornara večeras u Baru je centar Uroš Luković koji je postigao poene za pobjedu sekundu prije kraja utakmice i tako svom timu odškrinuo vrata opstanka u regionalnoj ligi.

Košarkaši Mornara pobijedili su večeras nakon velike borbe u Baru ekipu Igokee i na taj način posljednje mjesto na tabeli Admiralbet ABA lige prepustili ekipi Krke iz Novog Mesta.

Mornar je protiv Igokee čak tri četvrtine riješio u svoju korist, ali je i pored toga ostvario tijesnu i tešku pobjedu koja mnogo znači u borbi za opstanak – 86:84 (20:17, 19:17, 18:28, 29:22).

Luis je primio loptu, krenuo na koš i promašio, ali je posljednju riječ imao Luković koji je samo spustio loptu u koš za veliki trijumf.

Luković je ujedno bio i najbolji igrač utakmice sa 17 poena, osam skokova. četiri asistencije i indeksom korisnosti 27. Markus Veders je ubacio 20 poena i imao pet skokova.

U timu Igokee, najbolji je bio Dragan Milosavljević koji je ubacio 12 poena, ali 10 u posljednjoj četvrtini, a imao je i pet skokova i šest asistencija.

Mornaru je ovo tek peta pobjeda u sezoni, uz 18 poraza, ali sada ima trijumf više od Krke, koja 18. marta na svom parketu dočekuje Split.

MORNAR – IGOKEA 86:84 (20:17, 19:17, 18:28, 29:22)

Bar – Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 870. Sudije: Jovčić, Ivan Stefanović , Miloš Hadžić (Srbija).

Mornar: VEDERS 20 (7-4), DAN-MARTIN 6 (2-1), LUIS 9 (6-3), Luković 17 (5-3), Bursać 7 (4-2), Miković, Voler 12 (3-3), Komnenović, GAVRILOVIĆ 13 (6-5), VRANJEŠ 2, Peković, Radetić.

Igokea: KONDIĆ 14 (2-2), Bošković 3, FILIPOVIĆ 6, Stanković 6, JOŠILO 15 (2-2), Ačimović, MILOSAVLJEVIĆ 12 (7-6), Marić 18 (2-2), KARMAJKL 5 (2-1), Radošić, Jeremić 5, Milanović.