Ponedjeljak, 6 Maja, 2024

Mornar u finišu slomio otpor Sabaha

Barani nijesu lako došli do trijumfa, pošto su gosti minut i 19 sekundi prije kraja, vodili 75:72.

Košarkaši Mornara pobijedili su azerbejdžanski Sabah u “Topolici” 80:75, na startu takmičenja u FIBA Eurokupu.

Najprije je Voler postigao dva poena (75:74), a na drugoj strani Smit izgubio loptu, a potom napravio tehničku grešku.

Vranješ je pogodio slobodno bacanje (75:75), a Marej trojku, 20 sekundi prije kraja (78:75). Gosti su imali napad za produžetak, ali je Henri promašio za tri poena, da bi Marej sa penala potvrdio trijumf.

Mornar je loše ušao u meč, što je Sabah iskoristio i sredinom druge četvrtine poveo 33:22.

Barani su reagaovali sa osam vezanih poena, prišli na 33:30, a onda  serijom 13:0 poveli 47:39.

Bilo je u plus 11 za Barane (55:44), ali Sabah se nije predavao.

Gost iz Bakua uspio je da sustigne našeg predstavnika, koji je na početku posljednje dionice imao plus devet.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Antabija Voler sa 18, Dvajt Marej je ubacio 17, dok je Aleks Gavrilović meč završio sa 12 poena.

Kod Sabaha bolji od ostalih bio je Kovon Devenport sa 18 poena.