Utorak, 30 Aprila, 2024

Mornar pobijedio u posljednjoj sekundi

Katastrofalno drugo poluvrijeme, pogotovo treća četvrtina, i loša posljednja dionica, na sreću nijesu koštali Barane poraza od Borca 80:78 (27:23, 30:20, 9:20, 14:15).

Mornar je za prvo poluvrijeme postigao ukupno 57 poena i najavio siguran trijumf, ali je u drugih 20 minuta psotigao svega 21, manje nego u prve dvije četvrtine pojedinačno, i na kraju pobijedio poenima Markusa Vedersa sa linije slobodnih bacanja sekundu prije kraja meča.

Vodio je Mornar u prvom poluvremenu sa 19 poena razlike, bilo je 54:35, i početkom drugog poluvremena 60:43, ali ni to nije bilo dooljno da se ostvari pobjeda bez trzavica protiv Borca iz Čačka u “Topolici” i stigne na korak od baraža.

Ipak, katastrofalno drugo poluvrijeme, pogotovo treća četvrtina, i loša posljednja dionica, na sreću nijesu koštali Barane poraza od Borca 80:78 (27:23, 30:20, 9:20, 14:15).

Malo je nedostajalo da izabranici Mihaila Pavićevića od gotovog naprave veresiju, a minut i po prije kraja bili su na rubu ambisa kada je Borac poslije trojke Danila Tasića poveo sa 74:78.

Na sreću u posljednjig 90 sekundi meča Veders je postigao svih šest poena, posljednja dva sekundu prije kraja sa linije slobodnih bacanja i Mornaru obezbjedio pretposljednje mjesto koje vodi u baraž uoči posljednjeg kola.

Da Krka večeras nije napravila iznenađenje i pobijedila Cedevita Olimpiju 92:78  baraž bi već bio obezbjeđen, ovako sve će se znati nakon posljednjeg kola.

Mornaru je neophodna pobjeda u Beogradu protiv FMP-a, ili da Krka izgubio od Borca u Čačku, koji je večeras žestoko namučio Barane.

Najbolji u timu Mornara večeras bio je Veders, koji je ostvario dabl-dabl učinak, imao je na kraju meča 25 poena i 11 skokova za indeks korisnosti 29. Dabl-dabl učinak u domaćem timu imao je i Aleks Gavrilović, koji je postigao 17 poena i imao 12 skokova za indeks korisnosti 28. Tavijan Dan Martin je utakmicu završio sa 18 poena i sedam asistencija.

U timu Borca Tasić je ubacio 19 poena i imao 10 skokova.

MORNAR – BORAC 80:78 (27:23, 30:20, 9:20, 14:15)

Bar – Dvorana „Topolica”. Gledalaca: 874. Sudije: Majkić (Slovenija), Ćalić (Srbija), E. Javor (Slovenija).

Mornar: Bulatović, VEDERS 25 (11-7), DAN-MARTIN 18, LUIS 5, Luković 5 (2-1), Bursać 1 (2-1), Miković, Voler 9, GAVRILOVIĆ 17, VRANJEŠ, Peković, Radetić.

Borac: REBRAČA 2, SEGU 10, BIRTS 14 (3-2), Tasić 19 (4-4), Tomašević 3, Talić 3, FRENKLIN 7 (3-1), Uskoković 7 (2-2), Todorović, ČARAPIĆ 9 (1-1), Manojlović 4 (2-2).