Mornar iskoristio krizu Budućnosti, Petrovac osvojio DG arenu

Aktuelni crnogorski prvak je osvojila samo bod u prvom meču u sezoni u CFL – igrala je neriješeno protiv Mornara pod Goricom 1:1.

Debakl Budućnosti na evropskoj sceni znači i krizu koja se prenijela na domaći šampionat.

“Plavi”, koje tek treba da preuzme novi trener Aleksandar Nedović, poveli su u finišu prvog poluvremena golom Miloša Raičkovića.

On je u 44. minutu šutirao sa oko 20 metara i iskoristio lošu reakciju golmana gostiju Lazara Baltića.

Mornar je prije tog pogotka imao dvije velike šanse, a onda je u 60. izjednačio.

Odličnu akciju Barana je krunisao Dejan Pepić kojem je asistirao Igor Poček.

Mornar nakon dva kola ima četiri boda, koliko i Dečić i Iskra.

Budućnost, koja ima meč manje, osvojila je jedan…

Golova nije bilo u duelima Rudara i Iskre u Pljevljima, te u Beranama gdje su se sastali Jezero i Dečić.

Jedini tim koji je večeras slavio je Petrovac.

Tim Nenada Vukčevića je bio bolji od Podgorice na DG areni – 3:1, i to mu je četvrti trijumf u nizu protiv “žutih”.

Poveo je preko Aleksandra Vujačića u 22. minutu, a već u 29. je poravnao Luka Medigović autogolom.

Petrovčani su u drugom dijelu prvo promašili penal (Petar Vukčević je pogodio stativu), da bi im trijumf osigurali Zaim Divanović i Marko Miličković.