Četvrtak, 2 Maja, 2024

Mančester junajted ispustio dva gola prednosti u finišu protiv Sevilje

Fudbaleri Mančester junajteda imali su nakon samo 21 minuta igre prednost od 2:0 protiv ove godine u španskom šampionatu neprepoznatlljive Sevilje, ali su Andalužani u finišu stigli do izjednačenja.

Fejenord iz Roterdamai Juventus iz Torina su četvrtfinalisti koji nakon prve utakmice imaju rezultatsku prednost, pošto je na svom terenu pobijedili sa 1:0 Romu, odnosno Sporting iz Lisabona. Meč Bajer Leverhuzen – Union Sen Žoloaz završen je bez pobjednika – 1:1.

A Mančester je od 21. minuta imao dva gola prednost protiv Sevilje, zahvaljujući Zabiceru, koji je bio strijelac u 14 i 21. minutu.

Sevilja je u samom finišu došla do remija – prvo je Malasija u 85. minutu postigao autogol, a onda je u trećem minutu sudijske nadoknade to isto uradio Megvajer.

Italijanska ekipa je jedini gol postigla u 73. minutu – Dušan Vlahović je šutirao glavom nakon kornera, gostujući fudbaleri slabo reagovali, a najprisebniji bio Gati, koji je loptu ubacio u mrežu.

Nije Juventus briljirao, Sporting je imao dobre šanse, a najbolje u finišu, kada se istakao Matija Perin koji je krajem prvog poluvremena zamjenio Ščesnog. U drugom minutu sudijske nadoknade je za desetak sekundi imao dvije sjajne odbrane – prvo je zaustaio Gonkalveša, a onda i Beljerina.

U četvrtfinalnim mečevima Lige konferencije veliku prednost u prvim mečevima napravili su belgijski Andrleht i pogotovo italijanska Fiorentina.

Andrleht je u Briselu pobijedio AZ Alkmar sa 2:0, dok je Fiorentina kao gost slavila u poljskom Poznanju protiv Leha sa 1:4. Bazel i Nica igrali su nerješeno 2:2, a pobjednika nije bilo ni u duelu Genta i Vest Hema – bilo je 1:1.