Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Dinamo zagazio u četvrtfinale Lige konferencija

Dinamo je ubjedljivo savladao PAOK u Maksimiru sa 2:0 (1:0) golovima Petkovića u 37. i 71. minutu i na taj način stekao veliku prednost pred revanš u Grčkoj.

Večeras su odigrani prvi mečevi osmine finala Lige Evrope i Lige konferencija, a za region najznačajniji meč igran je u Zagrebu gdje je Dinamo dočekao PAOK.

Na korak od četvrtfinala Lige konferencija je Fenerbahče, koji je slavio 3:0 na gostovanju Rojal Unionu u Belgiji.

Belgijancima je presudio Belgijanac – Miši Bačuaji dao je prvi gol, 20. minutu, drugi Holanđanin Ostervolde u 84 na asistentciju Edina Džeka, da bi trijumf potvrdio Dušan Tadić u nadoknadi iz penala.

Fiorentina je izvukla premiju u vatrometu golova na “gostovanju” Makabiju iz Haife, u meču koji se igrao u Budimpešti – slavila je 4:3, golom Čeha Baraka u petom minutu nadoknade vremena.

Servet i Viktorija Plzenj igrali 0:0 u Švajcarskoj.

Revanši su narednog četvrtka.

Milan je dao četiri gola Slaviji iz Praga, ali daleko od toga da je bilo jednostavno za favorita, uprkos tome što je skoro 70 minuta imao igrača više u prvoj utakmici osmine finala Lige Evrope.

“Rosoneri” su slavili 4:2 i to je dobra zaliha za revanš u Češkoj, pod uslovom da odbrana tima Stefana Piolija bude na ozbiljnijem nivou nego što je bila večeras.

Dijuf je u 26. minutu dobio direktan crveni karton, a Milan poveo u 34. preko Žirua, pa se utakmica otvorila.

Gosti su već u 36. izjednačili preko Dudere, a velikan u furioznom finišu prvog dijela stigli do plus dva nakon pogodaka Reijndersa i Loftus-Čika.

LIGA EVROPE – OSMINA FINALA (PRVE UTAKMICE)

SPORTING LISABON – ATALANTA 1:1 (1:1)