Mađarska preko Srbije do glavne faze

Pobjednik je odlučen sredinom drugog poluvremena kada je Mađarska stekla četiri gola prednosti (22:18) i povratka više nije bilo.

Mađarska je u drugoj utakmici grupe C, u kojoj je i naša selekcija, pobijedila Srbiju sa 28:27 i osigurala plasman u drugu fazu Evropskog prvenstva.

Srbija će u posljednjem kolu plasman na drugo mjesto gtrupe potražiti pobjedom protiv Crne Gorre, ali joj je za takav podvig neophodna i pomoć Mađarske koja bi morala da savlada Island.

Uoči posljednjeg kola Island ima tri boda, i gol razliku +1, dok Srbija ima bod i gol razliku -1, tako da bi pobjedom Srbi mogli do drugog mjesta.

Do kraja utakmice Srbija je samo uspjela da ublaži poraz i na taj način sačuva šanse u prolaz u grupi.