Petak, 26 Aprila, 2024

Ludnica na Nou Kampu, sedmica Liverpula u Glazgovu

Katalonci su poveli preko Dembelea u finišu prvog dijela, koji je kaznio ''neroazure'' za neiskorišćenu šansu Džeka, koji je iz blizine pogodio prečku.

Spektakularan remi Barselone i Intera 3:3, u derbiju večeri u Ligi šampiona.

Katalonci su poveli preko Dembelea u finišu prvog dijela, koji je kaznio “neroazure” za neiskorišćenu šansu Džeka, koji je iz blizine pogodio prečku.

Nakon odmora veliki pritisak Intera i izjednačujući gol Barele već u 50. minutu, da bi preokret nakon dodavanja efektnim golom donio Lautaro.

Uslijedila je inicijativa Barselone, koju je krunisao Levandovski u 82. minutu, ali domaći sastav nije nalazio put ka mreži rivala, iako mu je trebala pobjeda.

Poslije brze akcije Gosens je minut prije kraja ponovo vratio prednost “neroazurima” i činilo se da će taj gol izbaciti Barsu iz Lige šampiona.

Ipak, u drugom minutu sudijske nadoknade Levandovski je pogodio za 3:3.

Aslani je u 94. minutu bio sebičan i propustio šansu da ponovo šokira “Nou Kamp”.

Inter je sačuvao tri boda prednosti u odnosu na Katalonce i pobjeda nad Plzenom odvela bi ga u osminu finala.

Liverpul je izlazak iz krize najavio goleadom u Glazgovu.

Iako je domaći tim poveo preko Arfilda, a na poluvremenu je bilo 1:1, u nastavku potpuna dominacija Klopovog tima.

Pamtiće se i het-trik Mohameda Salaha za samo šest minuta.

Bajern je lako slavio u Plzenu 4:2, dok je Porto nokautirao Leverkuzen u Njemačkoj 3:0.

Sa dva gola Sona Totenhem je savladao Ajntraht sa 3:2.