Ponedjeljak, 29 Aprila, 2024

LŠ: Sosijedad lako sa Salcburgom, veliki preokret Brage u Berlinu

Drugo kolo Lige šampiona u grupama C i D

Fudbaleri Real Sosijedada i Brage ostvarili su pobjede u drugom kolu Lige šampiona u grupama C i D.

Sosijedad je kao gost savladao Salcburg 2:0, a pitanje pobjednika riješeno je u prvom poluvremenu.

Španski predstavnik je poveo u 7. minutu preko Ojarzabala, koji je iskoriso dodavanje Brajsa Mendeza i sa 15-ak metara plasirao loptu u dalji ugao.

Prednost je udvostručio upravo Mendez 20 minuta kasnije, nakon što je odlično “povukao” kontru i kroz noge dva defanzivza Salcburga matirao golmana Šlagera.

U drugom meču ove grupe od 21 sat sastaju se Inter i Benfika.

U grupi C, Braga je nakon veliko preokreta savldala Union u Berlinu, iako su imali dva gola zaostatka.

Domaći su poveli u ranoj fazi meča preko Gosensa, ali je gol poništen zbog ofsajda.

u 30. minutu, Union je ponovo poveo preko, ovog puta iz dozvoljene pozicije, a strijelac je bio Šeraldo Beker, a samo sedam minuta kasnije njemački tim je udvostručio vođstvo preko istog irgrača.

Ipak, Braga je uspjela da do kraja prvog poluvremena smanji zaostatak, preko Niakatea, a na samom početku drugog diejla igre i da poravna na 2:2, a precizan je bio Bruma.

Portugalski predstavnik je u 79. minutu ostao sa igračem manje, nakon isključenja Artura Horhea, ali to nije spriječilo goste da kompletiraju preokret.

U dubokoj nadoknadi sva tri boda Bragi donio je Andre Kastro, koji je šutirao bez oklijevanja i pogodio donji lijevi ugao za veliko slavlje u Berlinu.

U drugom meču ove grupe u večernjem terminu igraju Napoli i Real Madrid.