”Lavovi” poraženi na kraju: Crna Gora bez šansi protiv Slovenije

Crnogorski rukometaši izgubili u posljednjem meču glavne faze Svjetskog šampionata

Muška rukometna reprezentacija Crne Gore poražena je od Slovenije u Krakovu 31:23, u utakmici posljednjeg, trećeg kola glavne runde Svjetskog prvenstva.

Crnogorski rukometaši upisali su i treći poraz u glavnoj rundi, a na šampionatu su upisali dva trijumfa.

Selektor Zoran Roganović, u meču sa Slovencima odmarao je najbolje, pa su priliku dobili igrači koji su imali manju minutažu.

Tim Uroša Zormana je dominirao od prvog do posljednjeg minuta.

Sve dileme oko pobjednika riješene su u prvom poluvremenu. Crna Gora je promašila dva sedmerca, pet, šet zicera, imala je pet izgubljenih lopti, a Slovenija je serijom lakih golova stekla sedam golova viška – 15:8.

Slovenija je tako praktično osigurala deseto mjesto, koje vodi na kvalifikacioni turnir za Olimpijske igre.

Najefikasniji u sastavu Slovenije, bili su Vlah sa šest, Novak sa pet, odnosno Mahovšček i Dolonec sa po tri gola.

Kod Crne Gore, Vujačić je postigao pet, Miloš Vujović, Simić i Lasica po četiri.

U ostalim mečevima posljednjeg kola prve grupe rivali će biti Poljska i Iran (18), odnosno Francuska i Španija (21).