Lajpcig se poigravao sa Šalkeom u Gelzenkirhenu

U prvom meču 17. kola Bundeslige Lajpcig je do nogu potukao ekipu Šalkea u Gelzenkirhenu – 6:1. Lajpcig se učvrstio na drugom mjestu, prebacivši pritisak na vodeći Bajern.

Još u sedmom minutu gosti su poveli, tada je Andre Silva načeo mrežu koju čuva Aleksander Švovol. Osam minuta kasnije pogodio je Hajnrih.

U finišu prvog poluvremena postigli su igrači Lajpciga još dva pogotka, najprije je u 44. minutu još jednom bio precizan Andre Silva, a potom u drugom minutu sudijske nadoknade prvog poluvremena i Timo Verner.

U nastavku, na asistenciju Freja 22-godišnji Japanac Kozuki je smanjio prednost Lajpciga, ali se ispostavilo da je samo postigao počasni pogodak. U 83. minutu Dani Olmo je postigao peti pogodak za goste, a konačan rezultat postavio je Poulsen u 90. minutu.