Petak, 17 Maja, 2024

Kvitova nakon preokreta stigla do četvrtfinala

U borbi za plasman u novo polufinale rivalka će Čehinji biti pobjednica meča Barti - Risk

Čehinja Petra Kvitova ostvarila je plasman u četvrtfinale Australijan opena pobjedom nad Grkinjom Marijom Sakari 6:7, 6:3, 6:2 nakon preokreta.

Najveća borba vodila se u prvom setu. Grkinja je već u prvom gemu stigla do brejka i držala ga do samog finiša seta.

Dobila je priliku da servisom završi set, ali nije uspela da dođe do set lopte jer je izgubila servis i Kvitova je došla do 5:5. Od tada počinje pravi rolerkoster. Sakari je u narednom gemu ponovo napravila brejk i ponovo došla u priliku da servira za set.

Međutim, Kvitova je ponovo uzvratila i ušla u taj brejk. Tamo je Grkinja došla do 7:4 i vođstva od 1:0 u setovima.

Umjesto da joj ovako osvojen prvi set da krila, potpuno je istrošio 23. teniserku svijeta. Sa druge strane sedmi nosilac je pojačala tempo i izgubila samo pet gemova do kraja i ispostaviće se, rutinski rešila meč za 12. Gren slem četvrtfinale.

U borbi za plasman u novo polufinale rivalka će Čehinji biti pobjednica meča Barti – Risk.