Kvalifikacije za OI: Goropadne ajkule razbile Grke

Nakon Evropskog prvenstva 2014. ovo je prvi trijumf naših momaka u mečevima sa Helenima

Crnogorski vaterpolisti pobijedili su Grčku 8:4 i nalaze se pred osvajanjem prvog mjesta u grupi kvalifikacionog olimpijskog turnira u Roterdamu.

Nakon Evropskog prvenstva 2014. ovo je prvi trijumf naših momaka u mečevima sa ”helenima”.

Fenomenalno su “ajkule” započele utakmicu, povele 4:0 protiv tradicionalno neugodnog rivala, kojem su stavili do znanja da žele pobjedu i revanš za nedavni poraz u Svjetskoj ligi.

Odbrana je bila na visokom nivou, a koliko su naši momci ginuli u defanzivi govori i činjenica da je Dejan Lazović odbranio u trećoj četvrtini zicer Murikisu u situaciji kada su Grci imali tri igrača više!

Prišli su “heleni” na početku posljednje četvrtine na minus dva, 6:4 poslije pogotka Agriropulosa, a onda je na scenu stupio Draško Brguljan.

Sa dva vezana gola kapitena “ajkule” su osigurale pobjedu i vjerovatno prvo mjesto u grupi.

Upravo je Brguljan uz Marka Petkovića bio najefikasniji u našem timu sa dva gola. Ukropina, Ivović, Spaić i Matković dali su po jedan pogodak. Sjajan je među stativama Crne Gore bio Dejan Lazović sa devet odbrana.

Za potvrdu liderske pozicije pred četvrtfinale, izabranici Vladimira Gojkovića igraće sjutra od 13 sati protiv Gruzije.

Podsjećamo, plasman na Olimpijske igre obezbijediće tri najbolje ekipe sa turnira u Roterdamu.