Nedjelja, 5 Maja, 2024

Kevin Panter već tradicionalno upropastio Partizan

Virtus je na krilima navijača i Kevina Pantera stigao do pobjede 88:84 (19:19, 16:12, 27:27, 26:26).

Kapiten Kevin Panter je po tradiciji upropastio Partizan u završnici utakmice svojim solo akcijama i neuspjelim potezima kada se lomio rezultat.

Uveo ga je večeras Željko Obradović u igru nepuna tri minuta prije kraja meča pri vođstvu Partizana 77:73, a ovaj se zahvalio sa izgubljenom loptom i potom dva promašena šuta koja su rezultirala gubitkom već dobijene utakmice.

Uzalud je Panter bio najefikasniji sa 22 poena, kada je sve prosuo i u posljednja tri minuta i odveo ekipu u poraz.

Još jednom se pokazalo da Panter nema šampionski nerv i da u odlučujućim trenucima puca pod pritiskom, baš kao što je uništio Partizan prošle godine protiv Real Madrida u plej-ofu Evrolige.

Voidio je Virtus sa 10 poena razlike (60:50) minut i 25 sekundi prije kraja treće četvrtine, ali su u završnici četvrtine prišli na samo četiri poena zaostatka.

U posljednjoj dionici razigrao se Naneli i prvo trojkom, potom poenima nakon ulaska pod koš i dodatnim bacanjem donio Partizanu velikih pet poena prednosti 75:70 četiri minuta prije kraja.

Kada je PJ Dpžer na tri minuta i 21 sekundu prije kraja utakmice pogodio za dva sve je izgledalo bajkovito – Partizan je imao šest poena prednosti (77:71), ali tada Obradović pravi kobnu grešku i na teren uvodi Pantera koji je samo potvrdio priču o onoj dobroj kravi koja na kraju prospe sve mlijeko koje je dala.

Partizan poslije duže vremena, još od 12. kola ima negativan bilans u Evroligi, pošto poslije 25. kola ima 12 pobjeda i 13 poraza što ga je spustilo ispod linije plej-ina.