Nedjelja, 5 Maja, 2024

Kevin Panter srušio Real u Madridu

Real Madrid je na koljenima, kraljevski klub je poražen u prvoj utakmici četvrtfinala Evrolige od Partizana i sada više nema prednost domaćeg terena, pošto cu crno-bijeli napravili brejk.

Kapiten Partizana Kvin Panter pogodio je trojku četiri desetinke sekunde prije kraja za pobjedu Partizana protiv Reala u Madridu 88:87 (22:22, 26:22, 15:20, 26:23) i za veliko slavlje navijača i svojih saigrača u glavnom gradu Španije.

Odigrao je Kevin Panter fnomenalnu utakmicu večeras protiv real Madrida, briljirao je u prvoj i posljednjoj četvrtini utakmice i bio na visini zadatka kada je bilo najvažnije, kada se lomio rezultat i odlučivao pobjednik.

Postigao je Panter večeras 26 poena, pogodio pet trojki iz osam pokušaja, šutirao slobodna bacana devet od devet i ima u finišu Evrolige 56 pobogeđnih slobodnih bacanja u nizu, a imao je i šest asistencija i tri skoka za 34 minuta igre na parketu.

Ušao je u završnicu utakmice Real sa prednosti od tri poena (80:77) nakon pogotka Džanana Muse, ali je tada stvari u svoje ruke preuzeo Panter. Prvo je pogodio trojku uz prekršaj Najdžela Vilijamsa Gosa, potom pogodio dodatno bacanje i donio Partizanu prdnost.

Rudi Fernandez je sa linije slobodnih bacanja vratio vođstvo Realu (82:81), ali je onda zablistao i Dante Egzum, ušao pod koš, pogodio za dva i dodatno slobodno bacanje i tada je sve već mirisalo na iznenađenje i šok u Madridu.

Bio j e miran Panter, bolje rečeno,hladan kao špricer prilikom izvođenja slobodnih bacanja, a pogodio je i dvije ključne trojke u finišu utakmice kojima je preokrenuo rezultat u korist Partizana i donio svom timu pobjedu.

Bivši plej Partizana Vilijam-Gos pogodio je još jednom za Real, Panter 34 sekunde prije kraja vratio prednost Partizana sa linije slobodnih bacanja, za 86.84, ali se nije dao ni real koji je preko deka, koš i slobodno došao do prednosti 21 sekundu prije kraja, a onda je Panter uzeo stvari u svoje ruke i srušio veliki Real u Madridu.

Partizan je od starta pokazao zube, igrao bolje na početku utakmice, u tim trenucima blistao je centar Alen Smailagić, koji je pogodio tri trojke iz isto toliko pokušaja i crno-bijei su prvi stekli osjetniju prednost, bilo je 17:10 u šestom minutu utakmice.

Svi su večeras imali svoje sjajne minute, poput Jama Madara koji je pogodio dvije trojke kada timu nije išlo, ali je on imao hrabrost da preuzme odgovornost na sebe i pogodi.

Druga utakmica četvrtfinala Evrolige igrase u četvrtak, ponovo u Madridu, a Real je u problemu jer se povrijedio centar Edi Tavarez, koji je završnicu utakmice presjedio na klupi zbog povrede koljena.

Makabi iz Tel Avima je prema očekivanju napravio brejk u Monte Karlu i pobijedio Monako sa 79:67 i napravio veliki korak ka plasmanu na finalni turnir Evrolige koji se ove godine igra u Kaunasu.