Subota, 18 Maja, 2024

Kataro savladao Budvu u crnogorskom derbiju

Nakon još jedog poraza Budvani su prikovani za dno regionalne lige i na pravi način oslikavaju krizu crnogorskog klupskog vaterpola.

Vaterpolisti Katara savladali su Budvu u 10. kolu A1 regionalne lige rezultatom 11:9 (3:2, 1:3, 3:3, 4:1).

Kotorani su bolje otvorili meč i poslije uvodnih osam minuta vodili sa 3:2. Međutim, Budvani su se probudili i do kraja druge dionice preokrenuli rezultat u svoju korist – 5:4.

Prednost je ostala na strani Budvana i poslije tri odigrane četvrtine – 8:7. Ipak, u posljednjoj dionici Kataro je zaigrao mnogo bolje u odbrani, a pronašli su i pravi ritam u napadu. Golom Ljubomira Kovačića na 47 sekundi prije kraja za 11:9 bilo je jasno da će Kotorani odnijeti pobjedu u ovom crnogorskom okršaju.

Najefikasniji u pobjedničkom timu bili su Milan Nikaljević i Dušan Milaš sa po tri gola.

U ekipi Budve sa po tri gola istakli su se Danilo Radonjić i Stefan Kovačević dok su po jedan dodali Stefan Kruta, Luka Savić i Jakša Kosić.