Četvrtak, 2 Maja, 2024

Kataro poražen od Zadra

Kotorani su odlično počeli utakmicu i imali rezultatsku prednost do drugog minuta treće četvrtine, a tada Zadar pravi seriju 4:0 i stiže do tri gola prednosti - 8:5.

Vaterpolisti Katara poraženi su večeras na turniru A1 regionalne lige od domaćina Zadra sa 11:10 (2:3, 2:1, 4:2, 3:4).

Kotorani su odlično počeli utakmicu i imali rezultatsku prednost do drugog minuta treće četvrtine, a tada Zadar pravi seriju 4:0 i stiže do tri gola prednosti – 8:5.

Kataro se nije predavao ni nakon toga i šest minuta prije kraja stigao je do izjednačena 8:8 nakon gola Milana Nikaljevića. Ipak, u završnici utakmice Zadar je bio bolji i zasluženo osvojio bodove.

Imao je, istini za volju, Kataro priliku da stigne do izjednačenja u posljednjih minut i 10 sekundi utakmice, ali nije iskoristio priliku i napad sa igračem više u posljenjih pola minuta igre.

Dušan Milaš i Nikola Daronjić su postigli po tri gola, Nikaljević dva, a po jednom u strijelce su se upisali Marko Milić i Draško Samardžić.

Najzaslužniji za pobjedu Zadra je Domagoj Butić koji je postigao pet golova.