Petak, 26 Aprila, 2024

Karate: Jadran osvojio tri medalje u Austriji

Članovi Karate kluba Jadran iz Herceg Novog osvojili su po jednu zlatnu, srebrnu i bronzanu medalju na međunarodnom turniru Zubling Cup 2019 u austrijskom gradu Wagna-u.

Zlato je osvojila Mina Kovačević, u borbama u kategoriji juniorki do 53kg. Srebro je pripalo Draženu Žižiću, u borbama u kategoriji juniora do 76kg, dok je bronzanu medalju osvojila Magdalena Potpara, takođe u borbama, u kategoriji juniorki do 59kg.

Turnir je okupio preko 300 takmičara, odnosno 58 klubova iz 11 zemalja. Karatisti Jadrana ostavili su odličanu utisak i još jednom pokazali koliko se rad i zalaganje isplate.