Nedjelja, 28 Aprila, 2024

Kadeti poraženi od Azerbejdžana

Jedini gol za sokole postigao je Andrej Pima u finišu utakmice, koji je dobro reagovao poslije asistencije Andreja Božovića

Kadetska reprezentacija Crne Gore poražena je rezultatom 4:1 u prvom od dva prijateljska duela sa Azerbejdžanom.

Domaća ekipa je stekla veliku prednost u prvom poluvremenu, koju do kraja selekcija Radovana Kavaje nije uspjela da sustigne.

Jedini gol za ,,sokole“ postigao je Andrej Pima u finišu utakmice, koji je dobro reagovao poslije asistencije Andreja Božovića.

– Iako se ova utakmica može podijeliti u dva totalno različita poluvremena, nema opravdanja za ovakav poraz. Od samog starta ekipa Azerbejdžana se mnogo bolje kretala, bila znatno agresivnija. Sa druge strane, mi smo bili dekoncentrisani, pravili smo greške koje je rival iskoristio i postigao čak četiri gola u prvom dijelu. Napravili smo nekoliko promjena na poluvremenu i u nastavku zaigrali mnogo bolje. Stvorili smo nekoliko stopostotnih šansi, postigli gol, a u nekoliko navrata mogli bolje da reagujemo u završnici napada, kazao je selektor Kavaja.

Drugi duel u Bakuu igra se 18. avgusta, sa početkom u 16 časova po našem vremenu.

AZERBEJDŽAN – CRNA GORA 4:1

Dalga arena, Baku.

Strijelci
1:0 – Omar Kerimov 3’, 2:0 – Amid Gasimov 24’, 3:0 – Amid Gasimov 37’, 4:0 – Hikmat Jabrajiladze 38’, 4:1 – Andrej Pima 90'+4