Juventus minimalcem savladao Leće

Šesto kolo italijanske Serije A

Fudbaleri Juventusa savladali su na domaćem terenu ekipu Lećea rezultatom 1:0 u okviru šestog kola italijanske Serije A.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja u Torinu gdje su se gosti prilično lako odbranili, mada je Kijeza imao dobru priliku kada je šutirao pored desne stative.

Mučio se Juventus i početkom drugog poluvremena, ali je ubrzo uspio da probije led.

Igrao se 57. minut kada je Mekeni centrirao s desne strane, loptu je glavom zahvatio Rabio, da bi zatim ona došla do Arkadijuša Milika koji se našao na pravom mjestu u pravo vrijeme i zatresao mrežu rivala iz Apulje.

Gosti su u trećem minutu nadoknade vremena ostali sa igračem manje nakon isključenja Kabe.

Juventus je do kraja meča rutinski priveo posao kraju i pored činjenice da nije zablistao, uspio je da upiše nova tri boda protiv Lećea koji je zabilježio prvi poraz u sezoni.

Nikola Krstović je igrao svih 90 minuta za goste, dobio mnogo duela sa Glejsonom Bremerom i Danijeleom Ruganijem, ali nije imao nijednu šansu da savlada Vojćeha Šćensnog. U finišu je dobio i žuti karton.