Juventus prepustio drugo mjesto Milanu, samo remi protiv Atalante

Fudbaleri Juventusa i Atalante odigrali su neriješeno rezultatom 2:2 u meču 28. kola Serije A.

Maks Alegri nije na ovom meču da računa na Dušana Vlahovića koji je suspendovan zbog akumulisanih žutih kartona, pa je mesto u napadu popunio Arkadijuš Milik.

“Stara dama” je bez srpskog napadača nastavila očajnu formu sa samo jednom pobjedom na posljednjih sedam mečeva u italijanskom šampionatu, ujedno i bez prvog trijumfa protiv gostiju iz Bergama od 2018. godine na domaćem terenu.

Najzaslužniji za to je holandski fudbaler Teun Kopmajners, koji je postigao oba pogotka Atalante.

Prvi od dva u 35. minutu kada su Gasperinijevi igrači uigranom akcijom iz prekida prevarili domaćina. Pašalić je odložio loptu do Kopmajnersa, a ovaj snažnim udarcem savladao Ščesnog.

To je bio jedini pogodak u prvom poluvremenu, dok smo u nastavku u rasponu manjem od 10 minuta dobili čak tri.

Glavnu ulogu je imao Veston Mekeni, najbolji akter ovog susreta, koji je ubilježio dvije asistencije. Prvo u 66. minutu kada je provukao loptu do Andree Kambijasa, a potom i četiri minuta kasnije ležerno odlaže loptu na šut poljskom napadaču koji “zebre” dovodi do preokreta.

Kratko je trajala radost Juventusa, Kopmajners je u 75. minutu iskosa precizno šutirao i postavio konačan rezultat.

Uprkos slaboj formi, Juventus ima veliku prednost na trećem mjestu koje vodi u Ligu šampiona, što i jeste osnovni cilj. Sedam bodova više u odnosu na Bolonju i samo jedan zaostatka za drugoplasiranim Milanom im ostavlja nadu da bi u narednom meču protiv Đenoe mogli da se vrate na mjesto prvog pratioca Intera.

Atalanta je šesta, a u 29. rundi dočekuje Fiorentinu.