Subota, 4 Maja, 2024

Jambor odveo Mađarsku u finale

Mađari su do trijumfa došli u posljednjoj četvrtini koju su riješili u svoju korist sa 4:0 i na taj način izborili finale u kojem će igrati protiv boljeg iz duela Crna Gora - Grčka.

Kadetska reprezentacija Mađarske pobijedila je večeras u Podgorici Srbiju sa 11:6 (2:1, 3:2, 2:3, 4:0) u prvoj polufinalnoj utakmici Evropskog prvenstva u vaterpolu.

Mađari su do trijumfa došli u posljednjoj četvrtini koju su riješili u svoju korist sa 4:0 i na taj način izborili finale u kojem će igrati protiv boljeg iz duela Crna Gora – Grčka.

Vodila je Mađarska od početka utamice, a Srbija je tri puta uspjevala da izjednači rezultat – na 1:1, 5:5 i 6:6, akli nakon što je Viktor Vasić minut i po prije kraja 3/4 izjednačio posljednji put do kraja utakmice sve je proteklo u znako Mađara.

Najzaslužniji za trijumf Mađara je Čaba Zoltan Jambor koji je postigao četiri gola za svoj tim.