Ponedjeljak, 20 Maja, 2024

“Ajkulice” poražene i od Srbije, ovog puta nakon peteraca

Mladi crnogorski vaterpolisti poraženi su od selekcije Srbije sa 15:14 (3:4, 2:1, 3:1, 1:3 - 5:6) poslije peteraca.

Vaterpolo reprezentacija Crne Gore do 16 godina poražena je večeras u drugom kolu Uskršnjeg turnira koji se igra u Budvi.

Mladi crnogorski vaterpolisti poraženi su od selekcije Srbije sa 15:14 (3:4, 2:1, 3:1, 1:3 – 5:6) poslije peteraca.

Vodila je Crna Gora u posljednjoj četvrtini 8:6, u posljednji minut je ušla sa prednosti 9:8, ali je Uroš Munćan 50 sekundi prije kraja izjednačio.

Imali smo napad za pobjedu, igrača više, ali smo brzopleto odmah izgubili loptu.

Pobjednik je odlučen u sedmoj seriji peteraca kada pogodak nije postigao Vraneš, a Luka Vojinović realizovao peterac za Srbiju.

Protiv Srbije najefikasniji u našoj selekciji bio je Pavle Dabić sa tri gola, dva je postigao Andrej Durutović, dok su se po jednom upisali Stefan Vraneš, Marko Milinić, Stefan Kruta i Luka Todorović.

U preostalim mečevima drugog kola Španija je pobijedila Hrvatsku sa 13:10, dok je Italija bila bolja od Holandije 15:10.

Za Srbiju je tri gola postigao Stahinja Nešković.