Subota, 4 Maja, 2024

Indijana i Šarlot ubacili 88 poena za četvrtinu

Indijana je na kraju poražena 125:124, iako je Halibarton utakmicu završio sa 43 poena, što nije bilo dovoljno za potpun preokret na utakmici.

Nestvarnu treću četvrtinu odigrali su Indijana i Šarlot, koja je završena rezultatom 50:38, a u kojoj je Tajris Halibarton ubacio sam 25 poea od ukupno 50 svoje ekipe.

Ipak to nije rekord NBA lige, pošto je 23. januara 2015. godine šuter Golden Stejta ubacio čak 37 poena u trećoj četvrtini, od čega devet trojki! Indijana je u sinoć pogodila ukupno12 trojki.

Sinoćnje utakmice donijele su duel imenjaka Nikole Jokića i Nikole Vučevića, a i pored odlične partije crnogorskog reprezentativca Čikago je ubjedljivo poražen od šampiona 123:101, a uspješniji je bio i Jokić.

Vučević je bio najefikasniji u svojoj ekipi, ubacio 17 poena, pet od prvih 10 svog tima, 15 do poluvremena a šutirao je 17-8, za tri 3-1, imao je sedam skokova, dva u napadu i tri asistencije.

Ipak, najbolji na parketu bio je Jokić, kojem je ponovo nedostajala jedna asistencija za  tripl-dabl (28 poena, 16 skokova i devet dodavanja).