Petak, 3 Maja, 2024

Igokea pobijedila Partizan u Beogradu

Tim iz Laktaša je na kraju savladao Partizan sa  89:91 (12:18, 22:30, 23:28, 32:15), koji je doživio drugi neplanirani poraz u sezoni.

Košarkaši Igokere razbili su večeras u prve tri četvrtine Partizan u Štark Areni i u posljednjoj četvrtini spasili pobjedu poenima Mudija dvije sekunde prije kraja.

Partizan je protiv tima iz Laktaša bio potpuno izgubljen, a Igokea je vodila i nekoliko puta sa po 22 poena razlike – bilo je 46:68, 48:70, 52:74 i inilo se da će Partizan doživjeti pravi rezultatski brodolom.

Ikokea je na kraju treće četvrtine vodila 57:76, potom i drugom minutu posljedn dionice 79:61, ali je tada Partizan zaigrao u odbrani na silu i serijom 18:3 stigao do neizvvjesne završnice.

Izjednačili su crno-bijeli na 89:89 poslije poena Uroša Trifunovića , imali napad za pobjedu 35 sekundi prije kraja, ali je Frenk kaminski nepotrebno šutirai za tri poena, promašio 19 sekundi do kraja i odveo svoju ekipu u poraz.

Igokea je prvu četvrtinu riješila u svoju korist 18:12, u drugoj zaigrala još bolje i na poluvrijeme otišla sa 14 poena prednosti, ilo je 48:34.

Nakon poluvremena Partizan je uspio nakratko da se vrati u igru, smani na devet poena zaostatka (48:39), ali je tada usljedila nova dalekometna paljba košarkaša Igokee i za samo minut i po vezali su četiri trojke i tada  se činilo riješili pitanje pobjednika.