Subota, 4 Maja, 2024

Haland spasilac Sitija

Drama na “Etihadu” i pobjeda Mančester sitija nad Fulamom 2:1, u 15. kolu Premijer lige.

“Građani” su do trijumfa došli golom Erlinga Halanda u petom minutu sudijske nadoknade iz penala.

Norvežanin se oporavio od povrede i u 64. minutu zamijenio Alvareza i ponovo bio čovjek odluke.

Prethodno je upravo Alvarez na dodavanje Gundogana zakucao loptu pod prečku za vođstvo Sitija, da bi potom Kanselo skrivio penal i dobio crveni karton u 26. minutu.

Pogodio je sa 11 metara Pereira, Fulam čuvao remi do same završnice u kojoj su se domaći izvukli i preuzeli lidersku poziciju od Arsenala, koji će sjutra od 13 sati gostovati Čelsiju.

Premijer liga, 15. kolo:

Lids – Bornmut 4:3 (1:2)
Rodrigo 3, Grinvud 60, Kuper 68, Samervil 84 – Tavarnije 7, Biling 19, Solanke 48
Mančester siti – Fulam 2:1 (1:1)