Griliš i Vila mogu da slave, prekinut najgori niz u istoriji Premijer lige

Aston Vila, ovogodišnji povratnik u PL, ostvarila je prvu pobjedu u tom takmičenju još od 2016. godine

Fudbaleri Aston Vile savladali su Everton sa 2:0 u prvom meču trećeg kola engleske Premijer lige.

Aston Vila, ovogodišnji povratnik u PL, ostvarila je prvu pobjedu u tom takmičenju još od 2016. godine, a njen kapiten Džek Griliš je konačno trijumfovao posle postavljanja rekorda od 20 premijerligaških poraza zaredom.

Prvi gol “pao” je u 21. minutu iz prve velike šanse – Hota je sjajno uposlio Veslija, a on rutinski matirao Pikforda.

U nastavku je bilo mirno sve do 82. minuta, kada je rezervista Ivobi pogodio stativu. Everton je imao još jednu kolosalnu šansu – Volkot je u 90. minutu imao sve u svojim rukama, ali je promašio cio gol.

Ubrzo je uslijedila kazna, a tačku na ovu utakmicu stavio je El-Gazi u petom minutu sudijske nadoknade.