Nedjelja, 5 Maja, 2024

Evropski brodolom srpskih klubova potvrdio TSC

Ekipa Žarka Lazetića je na kraju sa jednim bodom, osvojenim upravo protiv Olimpijakosa u Bačkoj Topoli kada je bilo 2:2, takođe osvojila posljednje mjesto.

Gotova je evropska sezona za srpske timove! Nakon što je Crvena zvezda završila Ligu šampiona na posljednjem mjestu na tabeli, Čukarički je Ligu konferencija završio bez osvojenog boda, tačku na fudbalski debakl stavio je TSC porazom u Pireju 5:2 od Olimpijakosa.

Na ovom meču je od samog starta bilo jasno da će domaćin pobijediti pošto je El Kabi na asistenciju Rodineja u 21. minutu postigao gol glavom. Do poluvremena je Portugalac Dijego Podens dva puta na asistencije Fortunisa pogodio u 40. i 42. minutu.

Mladi golman Veljko Ilić je stavio loptu u svoju mrežu u 46. minutu, a zatim je Ifet Đakovac dva minuta kasnije, ipak, uspio da pogodi za 4:1.

Kada je Nikola Kuveljić u 60. minutu dobio drugi žuti karton djelovalo je da će uslijediti brodolom, ali je zapravo Ćirković pogodio za 4:2 minut kasnije. Ipak, El Arabi je u 68. minutu postavio konačnih 5:2.

Na kraju je u grupi A Vest Hem bio prvi sa 15 bodova, nemački Frajburg je sa 12 bodova došao do plejofa, a u Ligu konferencija ide Olimpijakos sa 7 bodova.