Brodolom Partizana u posljednjoj četvrtini

Partizan je 13 poena prednosti prosuo u posljednjih 10 minuta i na kraju je poražen od Olimpijakosa sa 69:74 (22:17, 18:15, 19:14, 28:10) i tako potpuno upropastio sve što je uradio za 30 minuta igre.

Ovaj tim Partizana nema pobjednički karatkter, nema srce i mentalnu snagu da mečeve, čak i u kojima vodi ubjedljivo privede kraju i pobijedi.

Za samo deset minuta košarkaši Partizana upropastili su cijelu evroligašku sezonu i razočarali igrom i odnosom prema dresu koji nose.

Košarkaši Partizana pretrpjeli su večeras u prepunoj “Štark areni” 18 poraz u Evroligi ove sezone, iako su tri četvrtine odigrali odličnu utakmicu.

Izabranici Željka Obradovića, baš kao protiv Reala imali su jednu četvrtinu u kojoj padaju u potpuni mrak što je Olimpijakos iskoristio i sa seriom 18:2 preokrenuo rezultat u svoju korist.

Poveo je Olimpijakos 64:61 nakon poena Kostasa Papanikolaua četiri minuta prije kraja, ali se poslije pogođenih slobodnih bacanja, a potom još dva poena Pantera Partizan vratio u igru za pobjedu.

Grčki tim nije iskoristio naredni napad, a Panter još jednom pokazao da ni u kom slučaju završnice utakmica ne smije biti na parketu. Promašio je šut za dva poena u trenucima kada je mogao da napokon prelomi meč i upropastio sve što je uradio u prvom poluvremenu kada je postigao 15 poena.

Jednostavno Panter neodoljivo podsjeća na onu priču o kravi koja daje 25 litara mlijeka, ali se ritne kad ne treba i sve prospe i upropasti.

Ispucavali su trojke u tih poslejdnjih 10 minuta Panter i družina, nemilosrdno promašivali i na taj način još jednom razočarali preko 20.000 gledalaca u dvorani koji su došli da podrže svoj tim u nastojanjima da izbori plasman u plej-in.

Partizanu večeras nije pomogla ni podrška legendarnih asova jugoslovenske košarke Tonija Kukoča i Dine Rađe, kao i Novaka Đokovića.

Kukočev ulazak u dvoranu je dugo trajao, jer su ga mnogi zaustavljali u hodnicima da se slikaju s njim, a kada se konačno probio do parketa dobio je veliki aplauz navijača Partizana.

Razlog dolaska je beogradska premijera dokumentarnog filma o nekadašnjoj legendi Čikago Bulsa.

I prilikom ulaskom Dina Rađe, bilo je identično. Rađa je sa Kukočem u timu, noseći dres Jugoplastike, kasnije Popa 84, tri puta zaredom bio prvak Evrope.

Kukoča i Rađu su iskoristili dolazak u Beograd da vide sa prijateljima i bivšim saigračima iz reprezentacije SFRJ, među kojima je i trener Partizana Željk Obradović, sportski direktor Zoran Savić, ali i predsjednika Košarkaškog saveza Srbije Predraga Danilovića, koji je dočekao Kukoča na parkingu dvorane.

Svi oni su dijelili svlačionicu kada je Jugoslavija osvojila zlatnu medalju na Svjetskom prvenstvu 1990. u Argentini, kada je 1989. osvojila zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u Zagrebu.