Srijeda, 1 Maja, 2024

Evroliga: Poraz Partizana od Fenerbahčea u Istanbulu

Čudan meč odigrali su košarkaši Partizana u Istanbulu – momci Željka Obradovića su poraženi od Fenerbahčea (91:76) u 20. kolu Evrolige iako su u prvom poluvremenu imali plus 17.

Fantastično su crno-bijeli počeli i imali su pomenutu prednost početkom druge četvrtine poslije trojke Džejčina Smita. Međutim, predvođeni Tajlerom Dorsijem, domaći su se probudili u drugoj četvrtini i do poluvremena već uhvatili priključak.

Sve do finiša treće dionice Partizan je čuvao prednost, a onda su utakmicu prelomili Dorsi i Marko Gudurić, koji su bili najzaslužniji za seriju 24:2 Fenerbahčea poslije koje je bilo 82:64.

Partizan skoro punih pet minuta nije dao koš u posljednjem periodu i tada je meč definitivno riješen.

Dorsi je meč završio sa 24 poena, a Gudurić sa 15 poena, dok je kod Partizana Kevin Panter ubacio 18 poena, a Džejms Naneli 14.