Subota, 27 Aprila, 2024

Eurobasket: Turska prokockala pobjedu, Francuska u četvrtfinalu

Košarkaši Francuske pobijedili su Tursku rezultatom 87:86 poslije produžetka i plasirali se u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

Francuska je poslije velikog preokreta i drame savladala Tursku i zakazala duel sa boljim iz okršaja Srbija – Italija.

Tim Ergina Atamana je, naime, u drugom dijelu treće četvrtine serijom 19:0 od 38:49 stigao do 57:49, a onda u posljednjih 12 sekundi imao plus dva, dva slobodna bacanja i loptu sa strane zbog nesportskog faula.

Osman je promašio oba bacanja, onda uprskao napad, da bi Gober zakucavanjem odveo meč u dodatnih pet minuta.

U produžetku je do izražaja došla snaga “trikolora”, a Turska kao da nije mogla da se oporavi od šoka.

Rudi Gober je sa 20 poena i 17 skokova najzaslužniji za pobjedu Francuza u današnjem meču, a Ertel i Furnije su meč završili sa po 13 postignutih poena.

Kod Turaka najefiaksniji Tunčer sa 22 poena (6/10 za tri), Korkmaz je upisao 18.